Výstavu obrazů jedenašedesáti­letého malíře Václava Nasvětila zahájila vernisáž tuto středu. Všechny spojuje společný motiv a sice lesní zvířata v akci, většinou pak při lovu.

„Autor je malířem imaginárního realismu, jehož básnické dispozice nás přenášejí do světa představ, odhalujících stav lidského nitra,“ charakterizuje umělcovu tvorbu doprovodná řeč, kterou najdou návštěvníci výstavy na jednom z panelů.

Nasvětilovy obrazy mají velký ohlas v galeriích západní Evropy a Kanady. Objevují se na nich volná krajina, lovecká zátiší i výjevy ze života zvěře. Autor se rovněž zabývá zájmovou a ilustrační tvorbou pro myslivce.

Jeho díla zdobí lovecké sály bavorské šlechty, stejně tak jako světnice holandských sedláků nebo hájenky českých myslivců.

Autorská dvojice Tomáš Prokůpek a Tomáš Kučerovský prezentuje od čtvrtku svá komiksová díla na výstavě Vzlety a pády v síni Staré radnice.

„Komiksová scéna své místo v českém výtvarném umění stále ještě hledá,“ řekla k tomu kurátorka výstavy Renata Skřebská. „Doposud bývá označována nálepkou triviálnosti a pokleslého žánru nebo je zařazována spíše do literární tvorby,“ dodala.

Výstava se podle ní snaží dokázat nejen na samotném komiksovém příběhu, ale i na originálních skicách autorů, že jde o výtvarný projev, který si zaslouží pozornost stejně, jako kterýkoliv jiný.