„Kvalita tohoto divadla by si zasloužila více než jen čtyřicet lidí, ale oproti ostatním akcím je to slušný počet,“ posteskla si vedoucí klubu.

„Naše divadlo hraje především v okolí Valašského Meziříčí, ale občas si vyrazíme také jinam. Například letos se chystáme do severních Čech a na Slovensko. Scházíme se každý týden, představení máme jednou za 14 dní a máme dvě premiéry ročně,“ popsal stručně divadlo Josef Fabián.

Ke komedii Rosalba Carriera řekl: „Dá se říct, že je to takový klubový muzikál. Dříve jsme již hru hráli, ale teď jsme ji trochu aktualizovali.“

Divadlo Schod funguje již od roku 1973, v roce 1989 ovšem vstoupilo do divadelní stávky, která trvala do roku 2000. Pak divadlo přijalo nejvíce nových herců, někteří ale zůstali již z dřívějších dob.

Amatérští herci se specializují na hudební komedie z různého prostředí, přičemž využívají kapelu.

„Přemluvil jsem manželku na základě článku v Hranickém týdnu, abychom se na to zašli podívat. Zámecký klub se nám líbí především proto, že se zde nekouří,“ popsal situaci Martin Majkut, jeden z návštěvníků.

„Chodíme sem docela často, o akcích se dozvídáme z letáčků nebo z novin. Čekáme, že to bude zábavné, rovněž francouzské dějiny by mohly být zajímavé,“ řekly ještě před představením dvě studentky.

Jan Rotrekl