„Je dobře, že výstava začala již před týdnem. Protože jak znám Radku, pár lidí by ji určitě podezíralo, že pozvánka na vernisáž je pouhým aprílovým žertíkem,“ zahájila svůj úvodní proslov Martina Škapová. Z její další řeči vyplynulo, že hranická místostarostka s oblibou tráví svou dovolenou v nezvyklých destinacích, jako je Izrael, Indie a další exotická místa.

„Je to dobrodruh a svým životním stylem nám připravuje spoustu radostných chvil, ale na druhé straně se o ni občas i bojíme,“ prozradila dále na autorku výstavy Škapová. Po její zahajovací řeči se Ondriášová oblékla do kožené vesty, kterou jí na vernisáž přinesli darem její přátelé z Harley klubu, jejíž je členem i ona.

Jurtu si tam zatím nekoupím

Pak dostala slovo sama autorka. „Líbilo se mi, jak se v Mongolsku žije v souladu s přírodou a jak tam lidé ctí svou rodinu,“ zavzpomínala na dalekou zemi Ondriášová a žertem dodala: „Jurtu si tam ale zatím nekoupím, to si nechám až do důchodu. Pár let ještě plánuji žít tady v Hranicích.“

Na závěr čtvrteční akce se konala dražba fotografie, na níž sedí místostarostka v tureckém sedu před autem. Kladívko držel v ruce Jaroslav Sedláček a podařilo se mu vyhnat cenu z vyvolávacích nula na konečných sedm set korun. „Tyto peníze budou věnovány křesťanskému sdružení Elim,“ sdělila místostarostka a dodala, že pokud by se někomu líbila jakákoliv jiná vystavená fotografie, bude výtěže z jejího prodeje věnován stejnému účelu. (ka)