pátek 4. dubna ve 20 hodin

autorský recitál VLADIMÍRA MERTY

Zpěvák, kytarista, skladatel, textař, scénárista a režisér, publicista, esejista a nestraník Vladimír Merta patří mezi tvůrce moderní poetiky. V poslední době vystupuje se souborem Mišpacha a doprovází Janu Lewitovou.

Vladimír Merta přitom patřil už na konci 60. let k nejrespektovanějším hudebníkům tehdejšího Československa. Mertův osobitý styl hry na strunné nástroje si získal zejména v 80. let řadu příznivců napříč hudebními žánry. Merta v té době vystupuje jak na folkových, tak na rockových festivalech. Vstupné 100 korun.

sobota 5. dubna od 20 hodin

koncert hranické ska úderky GENTLEMEN'S CLUB

Jamajské rytmy ska kombinované se svižnými náznaky punku, to je hranická skupina Gentlemen's Club. Ta vznikla v roce 2003, kdy se dva členové místní skupiny Laila dohodli, že se pustí do vlastního projektu.

Původním záměrem bylo hrát reggae, nakonec se ale skupina zaměřila na poněkud rychlejší styl ska. Gentlemen's Club začali budovat svůj svébytný styl, kterému dodávala šťávu stále se rozšiřující dechová sekce.

Se svou skočnou hudbou získávala skupina fanoušky nejen na hranické scéně, ale díky pilnému koncertování i v celé České republice. Fanoušci se tak mohou těšit na koncert, který nebude postrádat divokou energii a propracovanou pódiovou show.

Aby nezůstávalo pouze u rychlých skladeb, rozšířila skupina svůj repertoár o několik soulových skladeb či o písně v poklidnějším rytmu reggae. Vstupné 66 korun.

sobota 12. dubna ve 20 hodin

koncert alternativní formace KVĚTY

Skupina Květy hraje po celý rok po klubech, hospodách, divadlech a festivalech. V březnu 2007 získala cenu Anděl v žánru Alternativní a nezávislá scéna. Vstupné 70 korun.

Zámecký klub připravuje        

  • Pátek 18. dubna – LiThr – koncert hranického folkového dua
  • Sobota 19. dubna – Grace – křest debutového CD „13 steps “ hranické death´n´rollové formace
  • Středa 23. dubna – Karel Kryl bez mýtů a legend – písničkář Karel Kryl očima hudebního kritika a publicisty Jiřího Černého
  • Vstupenky lze zakoupit v pokladně kina Svět a v Café-baru Na Zámku.