pátek 8. května od 20 hodin

OZVĚNY EVROPSKÝCH JAZZOVÝCH DNŮ: KONCERT SKUPINY WOTIENKE (ČR-HOLANSKO)

Alternativní šanson založený na energii, atmosféře a jednoduchosti podpořené osobitým zvukovým projevem. Původní krátkodobý projekt měl zajistit doprovod holandské písničkářky studující tou dobou v Olomouci. Postupně se ale tento projekt vyvinul v regulérně fungující kapelu, která začala pronikat na českou klubovou scénu, odkud pokračuje na evropská podia. Vstupné 80 korun.

úterý 12. května od 19 hodin

DIVADLO SCHOD: ONDRÁŠ, JURÁŠ A GULÁŠ

Divadelní komedie o valašských zbojnících byla první hrou Schodu, kterou si napsal zcela sám, první hrou, s níž byl nominován na celostátní přehlídku a první hrou, s níž nikamnejel, protožemuta hra byla zakázána. Vstupné 80 korun.

pátek 15. května od 20 hodin

MORAVÁCI

Dechová kapela Moraváci je existenčně mladá kapela, která hraje výhradně v malém obsazení: křídlovka, tenor, harmonika, tuba, bicí a zpěv. Nabízí ovšem i různé hudební seskupení, jako např. žesťový kvartet a kvintet. Zabývá se převážně lidovou hudbou z oblasti jižní Moravy, Hané a Čech. V poslední době rozšiřuje svůj žánr na skladby od kapel Čechomor, Děda Mládek Ilegal Band, nebo hraje hity Karla Gota, Heleny Vondráčkové, dvojice M. Chladila, I. Simonové a dalších populárních zpěváků a kapel. V kapele hrají a zpívají profesionální muzikanti s věkovým průměrem 25 let, vybraní z celé Moravy. Vstupné 70 korun.