Kromě domácí metal – crossoverové kapely Inhibitor, zahrály příznivcům tohoto „tvrdého“ žánru další dvě kapely z Hodonína a Valašského Meziříčí.

Parket pod pódiem byl od první chvíle zaplněný fanoušky, kteří si hudbu užívali doslova plnými doušky.

Zámecký klub již hostil první ročník projektu No Borders.

„Tato akce se koná počtvrté a opět ji pořádá kapela Inhibitor. První ročník se uskutečnil v těchto místech, tedy v Zámeckém klubu, a to tak, že probíhal křest alba pořádající kapely. Další dva ročníky byly ale v Drahotuších U Jelena,“ konstatovala spolupořadatelka akce Veronika Koláčková.Když začínal Zámecký klub pořádat koncerty, uskutečnilo se v něm také nespočet metalových koncertů. Postupem času šel ale tento žánr do ústraní.

„My chceme, aby se tato tradice pomalu vrátila zpět, protože základna fanoušků tady v Hranicích je obrovská,“ doplnila Veronika Koláčková.

Kapela Inhibitor měla asi roční pauzu, neboť zpěvák Honza Rössner se odstěhoval do Irska. V pátek se tak představili po menší pauze, příchozím ale zahráli songy z nově připravovaného alba, které by chtěli pokřtít také v těchto prostorách.

Celou akci ale odstartovala hodonínská post hardcorová kapela Empire Exit, ta zastoupila kapelu B.B.R., která zde měla původně zahrát.

„Jejich bubeník si zpřetrhal vazy v koleně, a tak nemohl hrát. Zastoupí je ale vynikající kapela Empire Exit, která má strašně rychlý rozjezd, hodně rychle vylétli nahoru,“ prozradila důvod změny programu spolupořadatelka.

Příchozím změna nevadila, naopak, hudbu si užívali jak oni, tak samotná kapela.

„Když jsme se na začátku formovali, ovlivnila nás kapela Linkin Park, jejich texty a hudba nám dali v podstatě sílu a pochopení. Jednu ze skladeb, kterou tu zahrajeme proto věnujeme zesnulému frontmanovi Chesteru Benningtonovi,“ prozradil zpěvák kapely Empire Exit Rafael Eimut.

Na prkna se v průběhu večera postavila také melodic - metalcorová skupina Secrets of Separation z Valašského Meziříčí, tu mohli fanoušci vidět již několikrát vystupovat společně s Inhibitorem.

V klubu se nenašel nikdo, komu by tento žánr vadil. "Tato hudba je mi blízká už mnoho let. Je fajn, že se koncert uskutečnil v těchto místech, protože to dotváří jedinečnou atmosféru. Doufám, že to není poslední koncert tohoto druhu v Hranicích,“ svěřil návštěvník akce Milan F. z Hranic.