Letní program plný hudebního občerstvení odstartuje ve středu 21. července kapela Fleret s valašskou lidovou zpěvačkou Jarmilou Šulákovou. Hned následující sobotu, čtyřiadvacátého, zavítá do Hranic sympatický Pavel Novák se skupinou Family a pro potěchu oka zacvičí návštěvníkům jeden z nejmladších oddílů hranických mažoretek s názvem Poupata.

„Koncert mladé romské hranické kapely Street Boys máme naplánován na 28. července a v sobotu 31. se lidé mohou těšit na skupinu Rangers, dříve známou jako Plavci,“ pokračoval ve výčtu akcí dramaturg Městského kulturního zařízení města Hranic Martin Kapek.

Předvede se i Abraka Muzika

Abraka Muzika potěší své příznivce ve středu 4. srpna v zábavném pořadu, který bude zajímavý i pro dětské publikum.

„Součástí programu bude také horolezecká stěna,“ dodal Kapek. V sobotu 7. srpna zahraje u hranického zámku dechová kapela Partutovjanka a ve středu 11. si lidé zavzpomínají na slavné hity legendární skupiny Beatles s jejich revivalovou napodobeninou Mrtvej brouk.

Tečkou za letošním Hranickým kulturním létem bude koncert skupiny Desire, která má ve svém repertoáru výhradně jen skladby U2.

„Koncerty se budou konat dvakrát týdně vždy od šestnácti hodin a prostranství vedle zámku bylo zvoleno proto, že je bezpochyby vhodnější jak pro návštěvníky, tak i pro účinkující,“ uvedl Kapek s tím, že jim budou k dispozici toalety na zámku i občerstvení přímo v místě konání. Vstupné na všechny akce bude jako obvykle zdarma. (ka)