Šestnáct zpěvaček ve věku třicet až sedmdesát let se schází pravidelně každou středu od pěti hodin v Domě dětí a mládeže v Hranicích. Zakladatelkou a první dirigentkou se stala Taťána Jonasová, taktovku po ní poté přebrala na krátkou dobu Ludmila Malá, kterou nahradila Marie Moštěková a poté Kateřina Navrátilová. V současnosti má dirigentskou hůlku v rukou Marie Hujová.

„Je taková rarita, že do sboru chodí její dvě dcery. Jedna působí jako věděcká pracovnice a druhá je lékařka," poukázala na různorodost povolání členek Marie Vávrová.

Stálicí souboru je například Dagmar Beránková, která stála přímo u jeho zrodu. „Samozřejmě rády mezi sebe přijmeme nové členky," vyzvala všechny zájemkyně kronikářka.

Písně podávané s tou správnou vervou už mohli ocenit návštěvníci adventních koncertů v okolí Hranicka.

„Vystupujeme i v Domově seniorů v Hranicích, v kostele Stětí svatého Jana Křtitele. Mnohokrát jsme zpívaly v Domově s pečovatelskou službou v Lipníku nad Bečvou, některé z nás se také účastnily Bělotínského týdne zpěvu a Valentova hudebního podzimu v Bělotíně. Nejdál jsme zatím byly na Vsetíně a v Odrách," vyjmenovala pole působnosti Marie Vávrová, která sama v Ženském komorním sboru působí čtyřiadvacet let.

Jak přiznala, zpěv jí přináší hlavně radost.

„Ale stává se, že když má člověk smutek na duši, vyzpívá se z toho a hned se na svět dívá veselejšíma očima. Navíc mezi námi děvčaty panuje přátelská atmosféra, neb nejen zpěvem jsme živy, ale vyměňujeme si zkušenosti, rady a recepty. V létě se scházíme u prázdninového táboráku," usmívala se kronikářka.

Do budoucna by Ženský komorní sbor rád vyrazil za hranice našeho kraje.

„Plánujeme navštívit jednu z našich bývalých členek, Marušku Moštěkovou, která působí v Českých Budějovicích a nabídla našemu sboru spolupráci. Tak snad se nám to podaří," uzavřela Marie Vávrová. 

Kdo by chtěl slyšet Ženský komorní sbor na vlastní uši, má příležitost navštívit v sobotu 7. listopadu 2015 v 18.30 hodin výstavní síň Synagogy v Hranicích. Zde se uskuteční koncert při příležitosti pětadvacátého výročí vzniku souboru.