„Tancovala jsem v Rýmařově u Aleny Tomeškové, která vychovala generace skvělých tanečníků. Vzpomínám si, jak jsem si na deskách v obýváku pouštěla hit Darinky Čo o mne vieš a vymýšlela choreografie,“ říká Petra. (V 80. letech populární dětská zpěvačka Darina Rolincová začala později vystupovat pod jménem Dara Rolins, pozn. redakce)

Od dětství se chtěla věnovat tanci na profesionální úrovni. A to se jí podařilo, když se v 18 letech přestěhovala do Prahy.

„Udělala jsem si mezinárodní licenci FISAF. Ze začátku jsem se víc věnovala aerobiku, který ženy milovaly a sály praskaly ve švech,“ vzpomíná Jahoda, jak zní Petřina celoživotní přezdívka.

V tanečním oboru ráda kombinuje a střídá styly, od diska přes hip-hop a muzikál po country. „Je to zábavnější,“ tvrdí matka dvou dětí.

S Darou si sedla profesně i lidsky

V Praze se stala součástí taneční party, se kterou objížděla různé akce a módní přehlídky pro světové firmy.

„Kde bylo potřeba udělat show, tam jsme byli. Objevila jsem se na mole po boku Andrey Verešové, Diany Kobzanové nebo Aleny Vránové,“ usmívá se.

Mimo to si zatancovala na koncertě skupiny Kabát, před natáčením televizního Silvestra v šatně potkala Karla Gotta.

„Bylo to krásné období. Jsem vděčná, že jsem to mohla prožít,“ zdůrazňuje.

Za nejzásadnější etapu svého života Petra považuje sedmiletou spolupráci se zpěvačkou Darou Rolins.

„Sedla jsem si s ní nejen profesionálně, ale i lidsky. Vždycky ví, co chce, jak to má znít nebo vypadat. Vše ale probíhalo v pohodě a duchu zábavy,“ popisuje profesionalitu slavné Slovenky.

Ani v soukromí prý na nikoho nekřičela, nabídku zazpívat na charitativní akci Hanky Kynychové přijala bez váhání a potěšila tak sál plný dětí z dětských domovů.

S Darou odjezdila i tři turné v Česku a na Slovensku. Vystoupení předcházely hodiny tréninku. Natáčení pro televizi zabralo i celý den.

„Nejnáročnější byly ty přejezdy autem na Slovensko, tam odtancovat, pak cesta zpět do Prahy, svěží vyskočit na pódium a opět zatancovat,“ popisuje spolupráci, kterou utnulo zpěvaččino těhotenství.

Taneční školička i cvičení pro ženy

Petra pak Prahu opustila. Vdala se za muže z Olomouce, společně si pořídili domek ve Velké Bystřici a založili rodinu.

„Chtěla jsem se postavit na vlastní nohy a zařídit si své taneční podnikání,“ odůvodňuje změnu.

Aktivnímu pohybu se ale věnuje dodnes. Provozuje taneční školičku Dance School, kdy jezdí za dětmi do škol, vyzvedne je z družiny a po tréninku předá rodičům.

Také organizuje cvičení pro ženy, u nichž se zaměřuje na bolestivé partie těla.

„Pořádám víkendové pobyty se cvičením a wellness či sobotní dopoledne s posilováním,“ uzavírá Petra Pěnkavová.