Novopečenou maminkou se stala sedmadvacetiletá Marie Matoušková, která přijela rodit do přerovské porodnice až z Lipné u Potštátu. Více než třicetikilometrová cesta, kterou letošní první rodička při cestě do porodnice absolvovala, přitom není u nastávajících maminek v přerovské nemocnici nijak výjimečná.

„S oblibou sem dojíždějí rodit maminky z Lipníku nad Bečvou, Hranic, ale i Olomouce, Kroměříže či Holešova,“ řekla mluvčí nemocnice Lucie Drahošová.

Malý František je prvním potomkem, který se Marii Matouškové a jejímu partnerovi narodil.

„Porod jsem zvládla přirozenou cestou a byl u něj i můj přítel. Rodit jsem začala už na Silvestra, tak kolem půl deváté večer. Malý ale přišel na svět až na Nový rok, hodinu a půl po poledni,“ líčí mladá maminka.

Rodit na Nový rok prý neměla v plánu, už proto, že se chtěla vyhnout televizním kamerám a přílišné pozornosti. „Termín jsem měla 30. prosince, takže jsem trochu počítala s tím, že se narodí až v lednu,“ prozradila s tím, že chlapec má jméno po svém otci, který je také František. „Že to bude chlapec, jsme věděli už předem,“ podotkla.

S péčí lékařů a sester porodnice prý byla první rodička letošního roku v Přerově maximálně spokojená. Porodnice nabízí budoucím maminkám tři samostatné uzavřené porodní boxy, které poskytují rodičce i jejímu partnerovi maximální soukromí.

Součástí boxů jsou kromě speciálních polohovacích lůžek také rehabilitační balony, žebřiny, lano, vak, žíněnky, stolička, sprcha, křeslo, rádio s CD přehrávačem či aromalampa.

Nejmodernější porodní místnosti umožňují nespočet alternativních způsobů vedení porodu. Porodnice je také držitelem titulu Baby Friendly Hospital, tedy nemocnice přátelské k dětem.