Když byl Diego Maradona ve fotbalové důchodu, vždy emotivně povzbuzoval argentinskou reprezentaci. Snad každý si vybaví, jaké šílenosti Maradona vyváděl. V Kataru už ale na tribuně není. Letošní mistrovství světa je prvním šampionátem bez argentinské modly, která před dvěma lety zemřela. V srdcích všech Argentinců ovšem žije božský Diego dál.

Jenže Messi a spol. na turnaji neprokazují Maradonovi dostatečnou úctu. Poukázala na to dcera fenomenálního fotbalisty Gianinna. Ta poslala národnímu týmu ironický vzkaz, přesně ve stylu Maradony. Gianinna si rýpla do Argentinců kvůli tomu, že neuctili Maradonu podobně, jako to udělali Brazilci s Pelém.

„To je skvělé. Brazílie vzdává hold svému idolu,“ napsala dcera Maradony na Instagramu v příběhu s fotkou, na které brazilští hráči po postupu přes Koreu pozdravili na dálku vážně nemocného Pelého u transparentu s jeho podobiznou.

Symbolický desítka

Gianinna tím poštvala proti sobě většinu Argentinců kvůli tomu, že fandí velkému rivalovi. Dcera Maradony ale jen rafinovaně narážela na chování Argentinců, kteří po osmifinálovém vítězství nad Austrálií neudělal totéž a nevzdali hold jejímu otci.


Deník Clarín připomněl, že Maradonův odkaz je na turnaji v Kataru hmatatelný. V každém zápase Argentiny se na legendu vzpomíná symbolicky v 10. minutě. Fanoušci na počet Maradony tleskají, skandují a zpívají chorály.