Od jednoho do dvou týdnů se bude zotavovat z následků nehody třiadvacetiletý mladík, který skončil po srážce s nákladním autem v hranické nemocnici. K havárii došlo krátce před desátou hodinou dopoledne v areálu jedné z místních firem.

„Muž při výjezdu z areálu nedal přednost nákladnímu vozu Ford Tranzit a po střetu s ním upadl na zem. Má lehké zranění,“ shrnula přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová. Škoda na autě je 20 tisíc a na kole 500 korun.

Další nehoda zablokovala kolem třetí hodiny odpoledne křižovatku ulic Komenského a Skalní v Hranicích. Pětadvacetiletý šofér škody octavie nedodržel bezpečnou vzdálenost za seniorkou, která jela na kole před ním a pokoušela se zastavit. Auto do ní narazilo a osmasedmdesátiletá žena spadla na zem.

„Utrpěla lehké zranění s dobou léčení sedm dní a záchranka ji převezla do hranické nemocnice. Alkohol u obou účastníků vyloučila dechová zkouška,“ podotkla Zajícová. Škoda na obou dopravních prostředcích je 3,5 tisíce korun.

Podnapilý cyklista, který jel navíc na neosvětleném kole, havaroval ve tři čtvrtě na deset večer na silnici mezi Opatovicemi a Hranicemi. Jednadvacetiletého mladíka, balancujícího ve středu vozovky, si na poslední chvíli všiml dvacetiletý řidič vozidla Ford Focus.

„Zareagoval tak, že strhl volant do protisměru, ale přesto nezabránil střetu. Podnapilý cyklista, který nadýchal 1,29 promile, utrpěl po pádu na vozovku těžké zranění,“ řekla policejní mluvčí. Lékaři odhadují dobu jeho léčení na dvanáct týdnů.