„Narazil přední částí auta do obou dívek tak, že upadly na silnici. Řidič zastavil, pomohl jim vstát, a poté vůz odstavil opodál. Dívek se opakovaně zeptal, jestli nejsou zraněné, a ty mu odpověděly, že ne. Nabídl jim tedy, že je alespoň odveze domů. Obě ale odmítly s tím, že s cizím mužem nikam nepojedou,“ vylíčila přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová. Účastníci nehody se poté rozešli a nepředali si na sebe žádný kontakt.

„Po příchodu domů si ale začaly obě dívky stěžovat na bolesti nohou a rodiče je převezli na vyšetření do nemocnice, kde byly jednorázově ošetřeny s lehkými zraněními,“ doplnila mluvčí. Z šetření a svědeckých výpovědí vyplynulo, že v té době projíždělo ulicí vozidlo Chevrolet Aveo stříbrné barvy.

Policie s ohledem na okolnosti nehody žádá o spolupráci svědky, kteří by mohli poskytnout jakékoliv bližší informace, vedoucí ke zjištění totožnosti řidiče a dohledání vozu značky Chevrolet Aveo.

„Žádáme i samotného řidiče vozu, který byl účastníkem nehody, aby nás kontaktoval na bezplatné lince 158 nebo na telefonu 974 778 251,“ dodala. (pu)