Při první z nich skončilo v příkopu nákladní auto, jehož řidič se musel vyhnout protijedoucímu vozidlu. Dvaatřicetiletý muž jel před desátou hodinou dopolední Tatrou 815 od obce Loučky na Lipník nad Bečvou. Opačným směrem zde projíždělo jiné nákladní auto, které ale na rovném úseku přejelo do protisměru.

„Řidič tatry musel strhnout řízení vpravo. Vjel do silničního příkopu a tam se auto převrátilo na bok. Řidič nákladního auta, který nehodu zavinil, z místa nehody ujel směrem na Loučku,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Irena Urbánková. Řidič tatry vyvázl bez zranění, jeho spolujezdec musel být jednorázově ošetřený.

„Škoda je 300 tisíc korun a případ dále šetříme,“ doplnila mluvčí.

Mnohem menší škodou skončila nehoda, která se stala jen o pár minut později v Hranicích. Šestačtyřicetiletý řidič nákladního auta jel směrem na Teplice nad Bečvou. V jednu chvíli ale potřeboval zacouvat a přitom se nevěnoval plně řízení.

„Zadní částí korby zachytil o sloup veřejného osvětlení u přechodu. Na sloupu vznikla škoda 5 tisíc korun,“ sdělila mluvčí policie a dodala, že podle dechové zkoušky řidič alkohol před jízdou nepil.

Podobný případ se stal v sobotu ráno i v Přerově. Na Bajerově ulici naboural Opel Combi do dopravní značky na středovém ostrůvku přechodu pro chodce.

„Třicetiletý řidič projížděl křižovatku od Kozlovské ulice na Bajerovu. Přední částí vozu narazil do značky, kterou urazil,“ sdělila Urbánková. Ani u tohoto řidiče dechová zkouška neprokázala alkohol. Dostal pokutu pět set korun. Na značce je škoda za dva tisíce, na autě za sedm tisíc korun. (pakk)