Snad nejvíce pustošila bouřka stromy a keře v blízkosti přírodního koupaliště laguna v Přerově. Na mnoha místech byly polámané větve a jeden vzrostlý topol dokonce spadl na stožár vysokého napětí.

„Zahrádkáři zavolali, že vidí někde v lesíku jiskry. Když jsme přijeli na místo, uviděli jsme strom, který spadl na dráty vysokého napětí,“ řekl Antonín Janča ze společnosti ČEZ distribuční služby, který přijel posoudit rozsah škod.

Vyprošťování stromu z drátů bylo pro hasiče náročné, protože se museli pohybovat v nepřístupném terénu. „Přijeli jsme s lehčím vozem, protože jinak bychom se k místu vůbec nedostali,“ řekl jeden z nich.

Spadený strom byl totiž v houští, ke kterému vedla jen úzká stezka. Pád stromu na dráty vysokého napětí zavinil podle místních výpadek proudu v zahrádkářské kolonii u laguny. Další strom spadl na dráty vysokého napětí také na cestě mezi Tovačovem a Anínem. „Hasiči z místního sboru dobrovolných hasičů ohraničili oblast a čekali na příjezd profesionálů, kteří potom strom z drátů vyprošťovali,“ uvedl operační důstojník přerovských hasičů.

Přesný rozsah škod zatím společnost ČEZ nevyčíslila. Ve stejnou dobu likvidovaly jednotky také požár trávy v Dluhonicích. „K zahoření došlo na ploše 20 x 20 metrů a na místo vyjížděli hasiči z Přerova,“ řekl operační důstojník. Podle něj hořela vysoká tráva, která se nacházela v blízkosti sloupů elektrického vedení. Není tedy vyloučeno, že i toto zahoření způsobila silná bouře.