Havárie se stala ve směru z Hranic na Valašské Meziříčí, cisterna převážející mléko zezadu narazila do odbočujícího Volkswagenu Sharan. 

Po srážce zůstal muž v osobním autě zaklíněn, vážným zraněním podlehl na místě.

„Hasiči ho s pomocí hydraulického nářadí zadními dveřmi vyprostili," uvedla mluvčí krajských hasičů Vladimíra Hacsiková.

Zdroj: Youtube

Na místě zasahoval vrtulník letecké záchranné služby.

„Vzhledem k vážným zraněním se muže ani přes pomoc hasičů a zásah lékaře nepodařilo udržet při životě," sdělil Pavel Vysloužil, mluvčí Zdravotnické záchranné služby.

Další dva spolujezdci ve věku 22 a 23 let byli s lehčími zraněními převezení sanitkou na ošetření do hranické nemocnice.

Podle policistů chtěl šofér osobního auta zhruba 500 metrů před obcí odbočit doleva.

„Řidič nákladního vozidla, který jel za ním, už nestihl na tuto vzdálenost zabrzdit a vozidlo vytlačil z komunikace," sdělila policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Okolnosti nehody a míra zavinění se podle policie stále vyšetřuje.

Silnice z Hranic směrem na Valašské Meziříčí byla uzavřena, řidiči museli využít objízdné trasy. Na místě byly tři jednotky hasičů, zásah trval tři a půl hodiny.

„Hasiči s pomocí vyprošťovacího automobilu a jeřábu Správy železniční dopravní cesty postavili automobil i havarovanou cisternou zpátky na kola. Jednotky ukončily činnost ve 13.15 hodin," dodala Hacsiková.