Řidič náklaďáku se nevěnoval řízení a skončil v příkopu

Opatovice – Nákladní souprava Scania sjela do příkopu na přímém úseku silnice mezi Opatovicemi a Hranicemi v pondělí odpoledne. „Dvacetiletý řidič, cizí státní příslušník, se plně nevěnoval řízení a při vyhýbání s protijedoucím autem najel se svým vozidlem na krajnici,“ poznamenala Irena Urbánková, mluvčí přerovské policie.

Došlo k utržení části krajnice a následnému převrácení přívěsu i s nákladem do pravého silničního příkopu. Alkohol u řidiče vyloučila na místě provedená dechová zkouška. Řidič vyčíslil škodu na přívěsu na padesát tisíc korun. (zem)

Naboural dvě auta a poté ujel

Týn nad Bečvou – Neznámý řidič způsobil v pondělí večer nehodu, od které ujel, v Lipnické ulici v Týnu nad Bečvou.

„Řidič jel po místní komunikaci směrem na obec Lhota. Plně se nevěnoval řízení a narazil do dvou zde před domem stojících zaparkovaných aut,“ řekla mluvčí přerovské policie Irena Urbánková. Majitelé vyčíslili celkovou škodu na autech na pětadvacet tisíc korun. (zem)

Auto v Přerově někdo vykradl

Přerov – Tašku s věcmi ukradl ze zaparkovaného auta v Přerově neznámý zloděj. V pondělí odpoledne se vloupal do Toyoty, která stála u obchodního domu v Polní ulici. „Z vnitřních prostor vozu vzal tašku s peněženkou a penězi, doklady, platebními kartami, ale také klíči a brýlemi.

„Majitel má škodu 25 tisíc korun. Pachateli hrozí až dva roky vězení,“ uvedla mluvčí policie Irena Urbánková. Policisté řidiče upozorňují, aby v zaparkovaných autech nenechávali žádné věci, zejména ne kabelky, kufříky a cennosti. „Odložené věci jsou velkým lákadlem pro zloděje,“ doplnila varování Urbánková. (pakk)