K tragické události došlo krátce po desáté hodině dopoledne v domě naproti marketu Tesco, který těsně sousedí s ubytovnou. Žijí zde převážně romští obyvatelé.

„Téměř pětiletý hoch vypadl ze čtvrtého patra domu a dopadl tak nešťastně, že utrpěl zranění, neslučitelná se životem,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Na místě zasahovali jako první lékaři zdravotnické záchranné služby, kteří už ale těžce zraněnému chlapci nemohli pomoci.

Hned po nich dorazili k tragické události i policisté, kteří se snažili zajistit průjezd Kojetínskou ulicí a řídili dopravu. Hasiči prováděli po skončení zásahu úklid vozovky.

Před domem se bezprostředně po neštěstí shromáždily davy místních Romů. Nejbližší příbuzní jsou v šoku.

„Volali mi, že mám přijít, tak jsem šel hned z práce domů. Je to strašné. Stačí jen na pár vteřin otevřít okno, chvilka nepozornosti a stane se něco takového,“ komentoval smutnou událost otřesený dědeček zemřelého chlapce Jan Kroka.

„Slyšel jsem jen v telefonu, že nějaké děcko vypadlo z okna. Bál jsem se, že je to moje dítě, a tak jsem přišel rychle z práce, ještě jsem v montérkách. Je to hrozné,“ neskrýval slzy strýc zemřelého chlapce.