A do poledne zůstala hlavní cesta od Olomouce na Ostravu uzavřena.

Za čerpací stanicí Shell ve směru na Ostravu totiž před pátou ráno skončil kamion ve středových svodidlech. V místě se ještě střetl další osobní vůz s dodávkou, vše se naštěstí obešlo bez zranění.

Policisté R35 za Olomoucí zcela uzavřeli, dopravu odkláněli u Přáslavic a Kocourovce na starou silnici přes Daskabát, v opačném směru byla R35 zavřená od Velkého Újezda.

Objízdná trasa byla dopoledne zcela ucpaná, jelo se v pomalých několikakilometrových kolonách, řidiči museli na cestě počítat s velkým zdržením.

"Do 10 hodin bude probíhat překládka nákladu, silnice ve směru od Ostravy na Olomouc bude uzavřena. Do 13 hodin bude uzavřena silnice ve směru na Ostravu. Bude probíhat vytahování kamionu," informovala dopoledne olomoucká policejní mluvčí Marta Vlachová.

Dálnice byla uzavřená i v pondělí

Již v pondělí dvě nehody ochromily dálnici Olomouc - Ostrava. Silnice R 35 ve směru od Ostravy do Olomouce byla prakticky celý den neprůjezdná.

Nedaleko Libavé dopravu ráno zkomplikoval havarovaný kamion, kterému se vysypal náklad a policisté ještě odpoledne řídili dopravu přes odstavný pruh. Asi půl hodiny na to, okolo páté hodiny, se však silnice opět uzavřela.

O kousek dál, u obce Daskabáty se stala dopravní nehoda dvou kamionů a osobního auta. Naštěstí bez zranění.

„Silnice byla asi na půl hodiny uzavřená, jezdilo se po objízdné trase, teď už je to průjezdné se zvýšenou opatrností. Příčiny nehody se vyšetřují,“ uvedla před šestou hodinou policejní mluvčí Jitka Dolejšová.

JAK VYPADALA SITUACE V PONDĚLÍ NA SILNICÍCH OLOMOUCKÉHO KRAJE