Sedmapadesátiletá řidička vozu Hyundai jela po vedlejší komunikaci od Dolního Újezdu směrem na Lipník nad Bečvou.

„Nerespektovala dopravní značení a nedala přednost vozidlu Nissan, jedoucímu po hlavní silnici z Hranic do Přerova. Mezi auty došlo ke střetu,“ uvedla policejní mluvčí Olomouckého kraje Michaela Sedláčková.

Sedmatřicetiletý řidič nissanu jel ve voze se ženou a dvěma nezletilými dětmi. Ty při srážce utrpěly zranění.

„Jsou pravděpodobně lehčího rázu a záchranka je převezla do hranické nemocnice,“ doplnila mluvčí.

Alkohol u obou šoférů vyloučila dechová zkouška. Na voze Hyundai je škoda 100 tisíc, majitel nissanu ji vyčíslil na 750 tisíc. Přesné příčiny i míru zavinění policisté stále prošetřují.

„Hasiči z havarovaných vozů vyprošťovali dvě zraněné osoby, které byly převezeny do nemocnice. Příčiny neštěstí šetří policie,“ uvedl operační důstojník přerovských hasičů.

Křižovatka Na Horecku na hlavním tahu mezi Přerovem a Hranicemi zaměstnala záchranáře také tento týden ve čtvrtek, kdy se zde střetla dvě osobní auta s dodávkou.

Sanitka odvážela z místa havárie čtyři zraněné. Nehodu zavinil dvaašedesátiletý řidič toyoty, který nedal přednost v jízdě dodávce, jedoucí po hlavní silnici.

Viník čtvrteční nehody byl s těžkým zraněním letecky transportován do olomoucké fakultní nemocnice a doba léčení se u něj odhaduje na šest měsíců.

Zraněni byli i dva spolujezdci řidiče ve věku 20 a 16 let. S lehkým úrazem vyvázl pětatřicetiletý řidič dodávky a také dva pasažéři třetího vozu – třiasedmdesátiletý muž a dvaasedmdesátiletá žena mají lehké zranění.