Řidič dodávkového auta, které rozváží expresní zásilky, z dosud nezjištěných příčin vyjel na chodník a srazil při tom chodce. I přes veškeré oživovací pokusy záchranářů se život těžce zraněného nepodařilo zachránit.

Lidé, kteří šli v té době náhodou kolem, stáli v šoku na chodníku. Nikdo totiž příčiny havárie v centru Přerova, kde auta kvůli zácpám jedou krokem, nechápal. Očití svědci z místa tragédie ale popisovali, že šofér dodávky velkou rychlostí projel rondelem a pokoušel se zabránit srážce s projíždějící­mi auty.

„Stál jsem kousek dál u křoví a viděl, jak se auto řítí od Bečvy směrem do Jateční. Řidič kličkoval mezi auty na rondelu, ale nakonec skončil na chodníku. Srazil muže, co šel náhodou kolem, a ještě narazil předkem do značky, kterou úplně vyvrátil. Chodec zůstal zaklíněný dole pod autem,“ popsal svědek události.

„Vypadalo to, jakoby řidiči selhaly brzdy, snažil se všem vyhnout. Jel docela rychle. Měl jsem velké štěstí, že jsem šel po protějším chodníku. Znovu jsem se narodil,“ řekl jiný z přítomných. Policisté místo ohraničili páskami, a protože nehoda doslova ucpala frekventovanou křižovatku, museli dopravu řídit ručně.

„Muže, zaklíněného pod autem, museli přerovští hasiči nejprve vyprostit. Společně se zdravotníky záchranné služby se pak pokoušeli udělat vše pro záchranu jeho života, prováděli i masáž srdce, ale všechno bylo marné. Zemřel,“ dodal mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák.

„Policisté jsou v tuto chvíli stále na místě a zjišťují příčiny toho, proč k nehodě došlo. Zatím víme jen to, že řidič dodávkového vozu Fiat Ducato vjel z dosud nezjištěných příčin na chodník a srazil chodce. Jednalo se o muže staršího šedesáti let,“ konstatovala přerovská policejní mluvčí Irena Urbánková.