Cizinec spadl do vody před ubytovnou na Vrchlického ulici, ve které žije. Nejprve se ho snažili vytáhnout dva strážníci městské policie, ale marně.

„Je tam strmý břeh a muž byl opravdu hodně opilý, takže nespolupracoval,“ vysvětlil velitel městské policie Miroslav Mann.

Podle očitého svědka noční události, který se odmítl představit, se muž opravdu nesnažil pomoci. Byl naopak velmi agresivní a proto dal strážníkům tolik zabrat. Těm nakonec nezbylo, než se obrátit s žádostí o pomoc na hasiče, kteří mají poblíž stanici.

Přinesli s sebou skládací žebřík, který s sebou vozívají na cisterně, dva jeho díly složili a spustili do potoku Velička. Teprve s jeho pomocí opilce vytáhli na břeh.

„Jednalo se sice o trochu kuriózní záležitost, ale ojedinělá nebyla. Asi před měsícem jsme s pomocí žebříku také vyprošťovali z potoka člověka,“ uvedl velitel hranických hasičů Arnošt Lenoch.

Žebřík používají hasiči k celé řadě účelů. Hasí z něj požár ve vyšších patrech, zajišťují s jeho pomocí stabilitu vozidla po nehodě, když je to potřeba a pak také vyprošťují uvízlé osoby nebo zvířata. „Zásah z úterního večera si účtovat nebudeme. Záchranářské práce provádíme zdarma,“ dodal ještě pro úplnost Lenoch. (ka)