Naposledy odstraňovali z vozovky provozní kapalinu ve středu mezi obcemi Drahotuše a Velká.
Krátce po poledni se tam totiž srazil peugeot s mercedesem. Na Hranicku už letos z vozidel uniklo palivo nebo olej celkem jedenáctkrát, z toho třikrát o letních prázdninách.
„Většinou k tomu dochází při nehodách, ale občas se také stane, že musíme likvidovat skvrnu i na parkovišti pod stojícím vozidlem,“ řekla tisková mluvčí olomouckých hasičůVladimíraHacsiková. K nehodám jezdí hasiči vyzbrojeni sorbentem. „Je to absorbující látka, kterou se skvrna posype, aby se pak zametla a odvezla k ekologické likvidaci do areálu správy a údržby silnic,“ vysvětlila mluvčí.
Pokud ale policie zjistí viníka tohoto druhu znečistění, musí si likvidaci olejové nebo palivové skvrny zajistit sám.
„Při nehodě se o viníkovi mluvit nedá. Nikdo nemůže za proražení olejové vany nebo palivové nádrže. Pokud ale stojí auto na parkovišti a je prokazatelně ve špatném technickém stavu, pak hrozí jeho majiteli za skvrnu na vozovce bloková pokuta,“ vyjádřila se k problematice přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.
Poslední dobou zaměstnává hasiče únik paliva nebo oleje častěji v Hranicích než Přerově. V sobotu 11. července vytekly z parkujícího osobního auta na třídě 1. máje dva litry oleje, v pondělí 21. července unikl na téže ulici další olej a v sobotu 5. září se vytvořila olejová skvrna pod odstaveným autem na třídě Československé armády.
V Přerově unikla za tu dobu provozní tekutina jen jednou, a to 18. srpnaKojetínské ulici. Naposledy hasiči sypali sorbentem silnici mezi Drahotušemi a Velkou. Ve středu, krátce po poledni, se tam v levotočivé zatáčce srazily dva osobní vozy.
Na vině byl sedmadvacetiletý řidič peugeotu, který se nedržel u kraje a zachytil mercedes, za jehož volantem seděl třiatřicetiletý muž.
„Dechová zkouška alkohol neprokázala, nehoda se obešla bez zranění a na obou autech jsme spočítali škodu 170 tisíc korun,“ řekla tisková mluvčí přerovské policie Miluše Zajícová.