Hlídka městské policie zastavovala z jedoucího vozidla na třídě 1. máje před mimoúrovňovým křížením automobil Peugeot 205, který jel směrem k nádraží.

„Řidič peugeotu na výzvu reagoval zpomalením vozu. Strážníci zpomalili také, když náhle řidič strhl řízení vlevo, narazil přední částí svého vozidla do boku policejního vozu a pokračoval v jízdě na silnici I/47 směrem na Bělotín. Strážníci vůz pronásledovali,“ informoval velitel hranických strážníků Miroslav Mann.

Hlídka se snažila přimět řidiče k zastavení. Ten neragoval na výzvy. „Na kruhovém objezdu u motorestu Sparta řidič nezvládl řízení, srazil obrubník, přeletěl přes něj a strážníkům se tak podařilo řidiče zastavit,“ sdělil Mann.

Ukázalo se, že vůz řídil osmnáctiletý mladík z obce nedaleko Hranic, který nemá řidičský průkaz, navíc dechová zkouška vykázala hodnotu 0,83 promile alkoholu v dechu. Ve voze bylo celkem šest lidí, pět mladíků a jedna dívka.

„Při honičce vznikla na vozidlech škoda 50 tisíc korun, z toho na autě městské policie nejméně 40 tisíc korun,“ uvedl Miroslav Mann. Jak dodal, auto, se kterým mladík unikal, nemělo platnou technickou kontrolu ani zákonné pojištění. Případem se zabývá policie.

„Mladík je podezřelý z trestného činu řízení vozidla bez řidičského oprávnění, za který mu hrozí až jeden rok vězení, peněžitý trest nebo zákaz činnosti,“ řekla policejní mluvčí Miluše Zajícová.