První nehoda se stala krátce po půl sedmé večer v Horní Moštěnici.

„Havarované auto skončilo na střeše, jeho řidič ale naštěstí vyvázl bez zranění. Hasiči museli dbát i o vlastní bezpečnost, komunikace v tomto úseku byla totiž namrzlá, a tak na místo přivolali posypový vůz,“ popsal krajský mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Následky dalších dvou nehod odstraňovali hasiči také na dálnici D1. Na tři sta druhém a tři sta šestém kilometru této rychlostní komunikace totiž došlo k menším kolizím.

Kolem čtvrt na osm večer vyjížděla jednotka z Hranic k vyproštění osoby z havarovaného vozu. Auto vyjelo z cesty nedaleko Hrabůvky ve směru z Olomouce na Ostravu.

„Hasiči se k nehodě vrátili nejbližším sjezdem. Avizované vyproštění nakonec nebylo nutné, řidič si pomohl sám,“ řekl mluvčí.

Na cestě k tomuto zásahu narazila jednotka na tři sta druhém kilometru D1 na další bouračku, u níž zasahovali hasiči z Lipníku.

„Dodávka po nárazu prorazila plot, který brání vniknutí lesní zvěře na silnici. Nikdo ale nebyl zraněný,“ vylíčil Hošák.

Zraněním řidiče skončila nehoda, která se stala po čtvrt na devět večer u obce Bochoř.

„Zraněný muž zůstal zaklíněný v autě a hasiči ho vyprostili ven. Skončil v péči lékařů zdravotnické záchranné služby,“ uzavřel Hošák.

Nehoda u obce Bochoř