K první kolizi došlo už kolem páté hodiny ráno v Hranicích, kde při vjezdu na kruhový objezd havarovala dvě osobní auta.

Zraněného motorkáře, který boural o hodinu později, odvážela záchranka ze silnice v Henčlově.

Krátce před půl sedmou ráno se stala další nehoda na dálnici D1 u Lipníka nad Bečvou.

„Jednotky z Lipníku a Hranic vyjížděly k havárii nákladního vozu a dvou osobních aut. Při nehodě utrpěla jedna osoba zranění, “ přiblížil krajský mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Policisté z přerovské dopravky se od rána nezastavili.

„Jsme pořád v terénu a zasahovali jsme u šesti nehod, z toho dvě byly na Hranicku,“ popsal ráno aktuálně situaci zástupce šéfa přerovského Dopravního inspektorátu Pavel Chlápek.

Podle krajského mluvčího hasičů Zdeňka Hošáka blokovala kolem půl sedmé ráno silnici u Bělotína hromadná srážka tří osobních aut s náklaďákem.

„Jednalo se ale pouze o drobnější kolizi více aut bez zranění. Provoz na dálnici kvůli ní nebyl omezen,“ upřesnil Hošák.

V Podhoří převrátil auto na střechu

Krátce před sedmou hodinu se stala nehoda také v Podhoří na Hranicku. Řidič osobního vozu nezvládl jízdu na zledovatělém povrchu a jeho auto skončilo na střeše. Vyvázl ale bez zranění.

Řidiče podle všeho zaskočila náhlá změna počasí. Ještě v neděli bylo totiž venku teplo a občas zapršelo.

„Nikdo nečekal, že to najednou namrzne. Problémy měli všichni, nejen řidiči, ale i chodci. Chodníky byly neošetřené a cestáři se na to vykašlali,“ stěžoval si třeba senior Břetislav Zavadil.

Silničáři na Přerovsku začali sypat cesty už o půl čtvré ráno.

„Ošetřili jsme solí všechny silnice první, druhé a třetí třídy a skončili krátce před osmou hodinou,“ uvedl dispečer zimní údržby v Přerově Jiří Vlček.