„Nepřiměřená rychlost byla od počátku roku příčinou nehod v jednatřiceti případech, nedání přednosti pak v sedmadvaceti. Cyklisté havarovali celkem dvanáctkrát a nehoda s chodcem byla zatím pouze jedna,“ shrnula krajská policejní mluvčí Marta Vlachová.

Na silnicích okresu došlo také ke čtyřem haváriím motorkářů, při nichž byli tři lidé těžce zraněni. Častým viníkem nehod je i alkohol.

Kvůli mobilu škoda přes milion

O hazardním chování některých řidičů se přesvědčili policisté také tento víkend. Hasiči vyprošťovali v sobotu na sjezdu dálnice D1 u Lipníku nad Bečvou vůz Audi, převrácený na střeše. Jeho řidiči upadl během jízdy na zem mobil, a když se pro něj chtěl sehnout, dostal smyk. S autem se několikrát převrátil na střechu a poničil odvodňovací betonové prvky na silnici. Napáchal škodu za 1 milion 111 tisíc korun.

Jel na motorce červenou, skončil s těžkým zraněním

S těžkým zraněním skončil v nemocnici teprve osmnáctiletý motorkář, který havaroval v pátek ráno na stroji Yuki v Hustopečích nad Bečvou. O nehodě už Přerovský deník informoval.

„Mladík nerespektoval červený signál Stůj, dej přednost v jízdě a najel do křižovatky zrovna v době, kdy tudy projíždělo na zelenou osobní auto. Po srážce skončil šofér s těžkým zraněním v hranické nemocnici,“ shrnula krajská policejní mluvčí Marta Vlachová.

Jízda bez dokladů

Častým jevem, se kterým se nyní dopravní policisté setkávají, je také alkohol za volantem a nebo jízda bez řidičského oprávnění. Sedmatřicetiletého šoféra vozu Volkswagen Transporter zastavila v sobotu kolem druhé hodiny odpoledne policejní hlídka v Želatovské ulici v Přerově.

Strážci zákona zjistili, že není držitelem řidičského oprávnění a olomoucký magistrát mu vyslovil zákaz řízení na dva roky. Stejný zákaz měl rovněž od přerovského soudu. „Řidiči teď hrozí za maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání trest odnětí svobody až na tři roky,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Naboural a ujel

Od nehody ujel v pátek dopoledne neznámý řidič v Brodku u Přerova. „Šofér jel ve směru od vlakového nádraží a na přímém úseku vozovky se plně nevěnoval řízení. Narazil přední částí auta do vozu Renault Espase, zaparkovaného u okraje silnice. Z místa vzápětí ujel,“ popsala přerovská policejní mluvčí Irena Urbánková. Ke zranění nedošlo a škoda je 20 tisíc korun.

Jen s lehkým zraněním vyvázla třiačtyřicetiletá cyklistka, která bourala v pátek odpoledne v Křenovicích. Žena jela na kole z Křenovic na Koválovice a při sjíždění z kopce nezvládla řízení. Po pádu na zem ji sanitka převezla do nemocnice, vyvázla jen s lehkou újmou na zdraví.

Přerovský deník|Propagujte i svojí stránku