„V blízkosti zatáčky vyjel vůz ze silnice a narazil předkem do dvou směrových sloupků. Řidič pokračoval dál v jízdě, najel na ocelová svodidla a narazil do dvou dopravních značek. Po nárazu auto letělo vzduchem a při dopadu skončilo na zatravňovací dlažbě vedle cesty. Sjelo do pole, kde se dvakrát přetočilo přes střechu a zůstalo stát na kolech,“ popsala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

vyšetřování nehody. Ilustrační snímek.
Přespal v Přerově na ubytovně, přišel o mobil a zloděj mu vyluxoval účet

Na místo vyrazili jako první policisté z oddělení hlídkové služby, kteří čtyřiačtyřicetiletého řidiče vyprostili ze zdemolovaného auta a poskytli mu první pomoc. Dechová zkouška potvrdila, že řidič před jízdou požil - měl v krvi 3,2 promile alkoholu.

„Za těmito vysokými hodnotami měla stát podle vyjádření viníka nehody čtyři vypitá piva, která si dal těsně předtím, než usedl do auta. Záchranka ho z místa převezla do nemocnice a přišel o řidičák,“ řekla. Šofér naštěstí ve voze cestoval sám.

Americkou studentku někdo okradl. Ilustrační foto
Zloděj v Přerově okradl americkou učitelku. Připravil ji o cestovní doklady

Auto bylo po nehodě na odpis a škoda se vyšplhala na 2 miliony korun. „Řidiči hrozí za porušení zákona zákaz činnosti, peněžitý trest, případně odnětí svobody až na tři roky,“ uzavřela mluvčí.