Sazba za tyto prohřešky jej může poslat za mříže až na pět let.

Nehoda se stala ve dvě hodiny v noci v úseku mezi vlakovým nádražím a mostem přes Bečvu. Vůz jel po rovině, ve směru na Hranice, ale muž se plně nevěnoval jeho řízení. „Podíval se pod volant a když se pak pod něj i sehnul, strhl přitom řízení vlevo,“ vyčetla z policejního spisu mluvčí přerovských přerovských policistů Michaela Sedláčková a pokračovala: „Poté najel na levou stranu silnice a když to zjistil, strhl řízení zpět a ve smyku se s vozidlem zaklínil mezi stromy, které lemují svah k řece.“

Dechová zkouška dopadla podle slov mluvčích negativně. Celá posádka vozu pak skončila v hranické nemocnici. Řidič utrpěl lehké zranění, devatenáctiletý spolujezdec z předního sedadla zrovna tak a o rok mladší pasažér, který seděl vzadu, si zlomil nohu. „Policisté zjistili, že řidič nevlastní řidičské oprávnění, vozidlo je v převodu a není na něm platná technická prohlídka,“ vyjmenovala Sedláčková, co všechno muž za volantem nerespektoval.

Škoda na opelu se pohybuje kolem dvaceti tisíc korun a řidič je podezřelý z trestných činů ublížení na zdraví a řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění. „Hrozí mu za to pokuta nebo až pětileté vězení,“ řekla mluvčí.