Policisté tvrdí, že se letos zdaleka nejedná o ojedinělý případ. Lidé buď přeceňují své možnosti a nebo se ve snaze ušetřit vrhají svépomocí i do velmi náročných oprav.

„Dvaačtyřicetiletý muž prováděl v obci na Přerovsku rekonstrukci střechy domu. Při práci se pod ním uvolnila dřevěná deska, na které stál a spadl z výšky pěti metrů na betonovou část zahrady,“ popsala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Letecká záchranka těžce zraněného transportovala do olomoucké fakultní nemocnice. Lékaři odhadují dobu jeho léčení na šest týdnů. Podle policejních statistik se letos při práci na Přerovsku vážně zranilo asi dvacet osob. N

ejčastěji přitom k úrazům dochází právě při stavební činnosti. „Obvyklé jsou pády ze střech, lešení a žebříků. Někdy je zaviní i manipulace se stavebním materiálem a nebo práce na strojích. Někoho ale zranily i větve při ořezávání stromů,“ vyjmenovala nejčastější příčiny nehod Zajícová.

S těžkými následky skončil letos v únoru v nemocnici třeba muž, který prováděl opravy u vrat do haly firmy v ulici 9. května v Přerově.

Opřel si žebřík o vrata a ten se s ním svezl dolů. Muže, zaklíněného v žebříku, pak museli vyprošťovat kolegové. Při pádu utrpěl těžké zranění hlavy a horních končetin s dobou léčení tři měsíce.

Z výšky tří metrů spadl lna jaře také jednačtyřicetiletý zaměstnanec, který se při elektrikářských pracích pohyboval na skleněných podhledech. „Jeden z nich se pod ním prolomil a pracovník se zřítil dolů na podlahu. I on utrpěl vážné zranění,“ uzavřela mluvčí.