Při pádu utrpěl otevřenou zlomeninu nohy. Podle svědků z místa nehody zřejmě neštěstí zavinila mužova opilost.

„Zásah na místě byl značně komplikovaný. Po příjezdu k lomu jsme totiž zjistili, že je uzamčená závora. Jednotky proto museli přeřezat zámek, a až poté mohly vjet dovnitř se zásahovým vozem a člunem,“ popsal velitel požární stanice v Lipníku nad Bečvou Zdeněk Suchánek.

Podle něj se hasiči dostali na místo s pomocí motorového člunu, se kterým pak ke zraněnému přepravili i lékaře zdravotnické záchranné služby. „Po ošetření jsme muže naložili na páteřová nosítka a převezli na druhý břeh,“ upřesnil Suchánek.

Podle mluvčího přerovské nemocnice Tomáše Želazka jsou zranění muže středně těžká. „Po příjezdu byl umístěný na jednotce intenzivní péče, podrobil se operaci a nyní leží na chirurgickém oddělení. Jeho stav je v současné době stabilizovaný,“ řekl Želazko.

Svědci z místa nehody uvedli, že muž byl pravděpodobně podnapilý. „Parta v lomu popíjela a jeden z nich zřejmě nezvládl strmý terén a spadl dolů,“ zmínil se jeden z očitých svědků.

Podle informací policie se ve Výklekách nejedná o první případ podobného úrazu. Loni v srpnu se ve výkleckém lomu zřítil z osmnáct metrů vysoké skály také mladík z Olomoucka. „Dvaadvacetiletý muž vystoupal v deštivém počasí na skálu a na kluzkém povrchu mu ujela noha. Následkem pádu utrpěl poranění hlavy a byl převezen do olomoucké fakultní nemocnice,“ připomněla tuto událost přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Muž podle ní podcenil strmý terén a vliv počasí. Podle policistů jsou pro mladé lidi letní měsíce rizikovým obdobím. Mnozí z nich totiž při pobytu v přírodě přeceňují síly. „Při koupání v přírodních areálech třeba neodhadnou výšku, ze které se dá bezpečně skočit. Svou roli často hraje i alkohol,“ doplnila dále mluvčí.

Popíjení alkoholu na strmé skále se loni nevyplatilo ani sedmatřicetiletému muži z Týna nad Bečvou. Ten vylezl o filipojakubské noci na skálu a z několikametrové výšky spadl dolů.

Při pádu utrpěl četná poranění, a to od pohmožděnin až po tržné rány. Důvodem neštěstí byly podle místních bujaré oslavy pálení čarodějnic.