Dramatické chvíle prožíval řidič nákladního vozidla, kterému během jízdy začala hořet kabina tahače. Událost se odehrála v pátek 9. ledna krátce před čtrnáctou hodinou a to nedaleko takzvaného Lipnického tunelu na rychlostní komunikaci R35, poblíž kilometrovníku 293.

„V době našeho příjezdu bylo vozidlo zcela v plamenech, naštěstí nedošlo k výraznému rozšíření i do nákladové části vozidla. Hasiči po několika minutách požár lokalizovali a v následujícím čase pokračovali v postupném dohašování menších ohnisek a ochlazování kabiny vozidla," uvedl mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák a doplnil, že po dobu zásahu se zastavila doprava a auta zase začala jezdit po patnácté hodině.

Zdroj: Youtube

„Celá událost se obešla bez zranění. Příčina vzniku požáru byla stanovena po technické závadě, škoda po požáru byla určena v částce 750 tis korun, jednalo se o vozidlo cizího státního příslušníka," doplnil mluvčí.

Převrácená cisterna na D1

Rychlostní komunikaci D1, úsek 305 kilometru pak od šestnácté hodiny blokuje převrácená cisterna. Nákladní vozidlo převážející v cisterně rostlinný olej zůstalo po kolizi převrácené na komunikaci, po nehodě došlo k úniku provozních i převážených kapalin.

„Olej se rozlil na všechny jízdní pruhy. Hasiči jej likvidovali pomocí sorpčních látek, dále asistovali při zajištění odklonu dopravy a uvolnění zablokovaných vozidel v kolonách. Okolo 20 hodiny na místo dorazila náhradní cisterna a do ní se přečerpá zbývající převážený náklad," informoval Zdeněk Hošák.

Poznamenal, že při dopravní nehodě nedošlo k žádnému zranění, doprava je v současnosti odkláněna po souběžných, vedlejších komunikacích.