První se stala v pátek odpoledne a obešla se bez zranění, druhá pak v neděli. Při střetu dvou osobních aut se zranili čtyři lidé.

„Záchranka převezla do nemocnice k ošetření čtyři osoby. Dva lidé utrpěli lehké zranění, u zbývajících dvou nebyl zpočátku rozsah znám. Lékaři ale později informovali, že vyvázli bez vážnějších následků," uvedla krajská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Příčiny toho, co kolizi způsobilo, nyní prošetřuje policie.

Podobná nehoda, která se naštěstí obešla bez zranění, zablokovala silnici v Lipníku také v pátek před druhou odpoledne. I v tomto případě se střetla dvě osobní auta.

„Jízdní pruh ve směru od Hranic na Přerov byl dočasně neprůjezdný a provoz na místě řídila policie," popsala mluvčí.

Nebezpečná křižovatka Na Horecku, na které v minulosti došlo k řadě tragických nehod, už brzy přestane strašit řidiče.

Ředitelství silnic a dálnic totiž přislíbilo, že se v příštím roce dočká přebudování na rondel. O toto dopravní řešení už delší dobu usiluje město Lipník.

V čem spočívá záludnost této křižovatky?

„Stále se tu jezdí podle zvykového práva. Řidiči, kteří jezdívali ve směru od Olomouce po staré cestě, byli v minulosti na hlavní. Když se postavil obchvat Lipníku, z hlavní cesty se stala vedlejší," vysvětloval už dříve Pavel Chlápek z přerovské policie.

Riziko měla zmírnit nová značka Stop, dej přednost v jízdě, už při vjezdu na křižovatku je navíc povrch silnice zvýrazněný červenou reflexní barvou a stopka je i na vozovce. Značky ale přesto někteří řidiči ignorují.