„Po osmé hodině jsme dostali telefonát na linku 112, že na Masarykově náměstí v Hranicích je těžce popálený muž,“ řekl mluvčí policie v Olomouckém kraji Michal Pižurin.

Rychlá lékařská služba z Hranic okamžitě vyrazila na místo.

„Muž utrpěl popáleniny druhého a třetího stupně na devadesáti procentech povrchu těla. Naše posádka ho zajistila a převezla na specializované popáleninové centrum do Ostravy-Poruby,“ popsal náměstek ředitele Zdravotnické záchranné služby Jan Weinberg.

Mladý muž měl zřejmě tělo polité hořlavou látkou. Zasahující lékař těžce zraněného pacienta mimo jiné napojil na umělou plicní ventilaci. „Při takovémto rozsahu popálení je stav muže kritický,“ dodal Weinberg.

Že je muž stále v ohrožení života, potvrdil i mluvčí Fakultní nemocnice Ostrava Tomáš Oborný.

„Ano, stav muže zůstává stále kritický. Samozřejmě je v umělém spánku,“ doplnil Oborný.

Policistům se již podařilo zjistit totožnost. „Jde o pětadvacetiletého muže z Hranic,“ sdělil Pižurin.

Případ si podle něj převzali kriminalisté z územního odboru Přerov. K odpovědi na otázku, jak k celé tragické události došlo a co jí předcházelo, by mohl policistům posloužit záznam z kamery v centru města.

„Máme zajištěné určité stopy z kamerového systému,“ zmínil mluvčí.

Na hranické Masarykovo náměstí přijeli ráno také hasiči.

„Naši lidé dorazili na místo, ale pro ně tam žádná práce nebyla. Muž byl v péči záchranářů,“ podotkl mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.