Nehoda se stala po devatenácté hodině ve směru od Olomouce na Ostravu. Z dosud nezjištěných příčin čtyřiadvacetiletý řidič Škody Octavie nezareagoval na kolonu vozidel, která se v tomto místě vytvořila kvůli předchozí nehodě.

„Přední částí vozidla narazil do zadní části návěsu kamionu. Vlivem silného nárazu se nákladní auto posunulo dopředu a osobní auto zůstalo zaklíněné pod návěsem. Jeho řidič bohužel utrpěl zranění neslučitelná se životem,“ sdělila policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Hmotná škoda na vozech byla odhadnutá na 230 tisíc. Příčinu a míru zavinění nehody policisté vyšetřují.

„Policisté odkláněli dopravu přes Lipník nad Bečvou, neboť dálnice byla asi hodinu neprůjezdná. „Kousek za Hranicemi už ale průjezdná byla, a to jedním jízdním pruhem,“ popsal o půl deváté večer situaci mluvčí policie Moravskoslezského kraje René Černohorský.

Náraz osobního auta do návěsu kamionu u Hranic skončil tragicky. 13. července 2023Náraz osobního auta do návěsu kamionu u Hranic skončil tragicky. 13. července 2023Zdroj: Policie ČR

Několik set metrů dál se dříve stala jiná nehoda. Mezi Hranicemi a Bělotínem se srazila dokonce tři auta. Nikdo při ní neutrpěl zranění, ovšem úsek od Hranic byl kvůli této nehodě uzavřen.

„Nehodu vyšetřují policisté z Dálničního oddělení Mankovice na Novojičínsku,“ doplnil René Černohorský.

Doprava byla v místě nehody dlouho omezena, alespoň levý jízdní pruh směrem na Ostravu byl však ve 20.40 hodin zprovozněn.