K havárii došlo v brzkých ranních hodinách. „Jednadvacetiletý řidič zaparkoval svou Škodu Felicii v Galašově ulici a pak se od ní vzdálil. Zapomněl však zřejmě řádně vozidlo zabrzdit a auto se dalo do pohybu,“ informovala přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Vůz pak přeskočil patník, přejel přes travnatý pruh a spadl do vybetonovaného koryta potoka Velička. „Tam jej po upozornění občanů majitel nalezl,“ sdělila Michaela Sedláčková.

Auto pak musel z vody vytáhnout autojeřáb. Na místě zasahovali i hasiči kvůli možnému úniku provozních kapalin do vody. „K tomu ale naštěstí nedošlo,“ řekl operační důstojník hasičů.

Předběžná škoda na vozidle byla odhadnuta na 15 tisíc korun, při nehodě nebyl nikdo zraněn. To, jak se dostalo auto do vody, vzbudilo dohady mezi lidmi, kteří přihlíželi jeho vyprošťování.

„Přes ten obrubník se tam mohlo dostat samo jen těžko. Je možné, že jen trochu popojelo a pak je někdo pošťouchl. Třeba některé z dětí, které v té době šly do školy,“ dumal jeden z přihlížejících mužů.