Nehoda se stala okolo deváté hodiny večerní poblíž čerpací stanice Shell u sídliště Struhlovsko.

„Osmadvacetiletý řidič dodávky Ford Tranzit jel ve směru od kruhového objezdu U Sparty k rondelu U Smrku, nevěnoval se plně řízení a čelní částí vozu srazil šestatřicetiletého chodce, který přecházel čtyřproudou silnici poblíž benzínové stanice, “ informovala přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Podle jejích slov utrpěl chodec při srážce smrtelné zranění, kterému podlehl. „Alkohol u řidiče vyloučila dechová zkouška, u zemřelého byla nařízena soudní pitva,“ dodala Sedláčková.

V Hranicích je to letos už čtvrtá lidská oběť v tomto silničním úseku. Poslední tragická nehoda se stala na začátku července. Čtyřiaosmdesátiletý muž se snažil přejít přes silnici mezi sídlištěm Hromůvka a Kauflandem a srazilo jej přitom auto.

Muže převezl vrtulník do Fakultní nemocnice v Olomouci, za několik dní však na následky závažných zranění zemřel.

Nejčastěji se nehody stávají právě v úseku mezi sídlištěm Hromůvka a protilehlým obchodním centrem. Hranická radnice slibuje zlepšení v podobě lávky pro pěší, která se má nad silnicí stavět.

Její stavba by měla začít v druhé polovině letošního roku. „Zřejmě to bude až v době, kdy se otevře nová dálnice D47,“ sdělil mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

Ten se ale domnívá, že hazardování chodců na cestě nezabrání ani nová lávka. „Obávám se, že tím, že se po otevření dálnice na této silnici sníží provoz, budou zde lidé přebíhat nadále,“ podotkl Bakovský.