Nehoda se tam stala v pátek dopoledne.

„Zjevně opilá žena přejela přes protisměrný jízdní pruh a ocitla se vlevo mimo vozovku, kde narazila do dřevěné autobusové zastávky. Utrpěla zranění, se kterým byla převezena do nemocnice. Tři děti, které cestovaly ve voze spolu s ní, naštěstí vyvázly bez újmy na zdraví,“ řekl policejní mluvčí František Kořínek.

Protože se žena odmítla podrobit dechové zkoušce, byl nařízený odběr krve v nemocnici. Škoda je 50 tisíc korun.

Smyk s BMW a třemi promile

Přes tři promile alkoholu v krvi měl dvaadvacetiletý řidič vozu BMW, který havaroval pátek kolem půl osmé večer na silnici mezi Jindřichovem a Bělotínem. Dostal smyk, když projížděl mírnou levotočivou zatáčkou.

„Neovladatelný vůz vyjel vlevo mimo komunikaci, kde se odrazil od travnatého břehu a vrátil zpět na silnici. Ke zranění naštěstí nedošlo,“ vylíčil policejní mluvčí. Škoda se vyšplhala na 82 tisíc korun. Při testu na alkohol šofér nadýchal na 3,2 a na 3,1 promile - tvrdil ale, že se napil až po havárii.

„V nemocnici se proto podrobil opakovanému odběru žilní krve, která poslouží k odbornému zkoumání, zda je jeho verze pravdivá. Pokud ne, hrozí mu podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ zmínil.

Protože zákon požití alkoholu po nehodě zakazuje, bude muž v případě, že znalec potvrdí jeho verzi, čelit podezření z přestupku. Za ten mu kromě pokuty hrozí také 7 trestných bodů do karty řidiče.

Po nehodě se schoval

Nehodu opilého řidiče řešili policisté v sobotu po jedné hodině v noci také v Hranicích. Dvacetiletý řidič Fordu Focus vyjížděl z prostoru benzinové čerpací stanice v Olomoucké ulici, a protože byl pod vlivem alkoholu, nezvládl řízení.

„Vyjel vpravo mimo vozovku, kde narazil do betonové zídky. Od ní se auto odrazilo, přejelo přes cestu a narazilo postupně do sloupku kovového zábradlí a stěny budovy čerpací stanice,“ popsal František Kořínek.

Řidič se s autem na několik hodin ukryl za budovu čerpací stanice. Asi o půl páté ráno ho ale v ulici ČSA v Hranicích zastavili a kontrolovali policisté z místního obvodního oddělení. Při testu na alkohol mladík nadýchal na 1,4 promile. Ke zranění při nehodě nedošlo a škoda je 32 tisíc korun.