K první havárii došlo v sobotu 3.květnakolem druhé hodiny odpoledne v Lipníku, druhá zablokovala v neděli 4. května silnici mezi Hranicemi a obcí Olšovec.

„Sedmnáctiletý hoch usedl na motocykl značky Simson bez řidičského oprávnění. Jel od centra Lipníka na obec Podhoří a při průjezdu křižovatky v Lipníku nad Bečvou se vyhýbal zaparkovanému vozidlu a vybočil ze směru své jízdy,“ popsala první nehodu přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Podle jejích slov mladík na motorce při manévru ohrozil protijedoucího řidiče vozidla Daewoo a došlo mezi nimi ke střetu.

„Motorkář upadl na vozovku a musel být transportován leteckou záchrannou službou do olomoucké fakultní nemocnice. Doba léčení se odhaduje na dva až tři měsíce,“ upřesnila mluvčí.

Lékaři podle jejích slov mladíkovi odebrali krev kvůli zjištění hladiny alkoholu. Řidič v autě neutrpěl žádné zranění a dechová zkouška u něj byla negativní. „Stroj byl předán otci zraněného chlapce a škodu policisté vyčíslili na 17 tisíc korun,“ upřesnila mluvčí.

Mladík je podezřelý z trestného činu řízení motorového vozidla bez oprávnění, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

S těžkým zraněním byl převezen do olomoucké fakultní nemocnice také 25letý řidič motocyklu, který havaroval v neděli kolem půl druhé odpoledne u Hranic.

„Muž jel na motocyklu Honda ve směru od Hranic na Olšovec a zhruba kilometr před obcí Olšovec nepřizpůsobil rychlost jízdy, najel do pravotočivé zatáčky a dostal smyk. Motorkář sjel do příkopu a narazil do něj. Zůstal i se strojem ležet na poli,“ popsala dále mluvčí.

Také tento řidič skončil ve Fakultní nemocnici v Olomouci. Škodu na motocyklu policisté vyčíslili na 48 tisíc korun.

Podle mluvčího olomoucké fakultní nemocnice Egona Havrlanta byl sedmnáctiletý hoch, který havaroval v Lipníku, hospitalizován na traumatologii se zlomeninou pravé nohy.

„Prodělal operaci a byl propuštěn do domácího léčení,“ řekl mluvčí.

Druhý z motorkářů utrpěl otevřenou zlomeninu předloktí pravé ruky. „Má za sebou náročnou operaci a další ho čekají,“ upřesnil mluvčí. Jeho stav je už nyní stabilizovaný a muž je při vědomí.