„Později ale přiznal, že se plně nevěnoval řízení a technickou závadu na autě neuplatňoval. Za dopravní přestupek mu byla uložena pokuta 2 tisíce korun příkazem na místě,“ shrnul krajský policejní mluvčí Libor Hejtman.

Škoda, která vznikla při havárii nákladního vozu, se vyšplhala na téměř 3 miliony korun, z toho 1 milion činí na svodidlech a téměř 2 miliony na přepravovaném nákladu. Řidič při nehodě utrpěl lehké zranění, ale dechová zkouška neprokázala, že by usedl za volant pod vlivem alkoholu.

Nehoda ochromila provoz. Při havárii došlo k rozsypání nákladu na dálnici, a to i do levého jízdního pruhu ve směru na Ostravu.

„Z důvodu vyproštění a přeložení nákladu havarovaného nákladního auta na 290. kilometru dálnice D35 před obcí Velký Újezd byla v tuto chvíli dálnice ve směru na Olomouc uzavřena. Objížďka je značena a provoz usměrňují i policejní hlídky. Řidiči jedoucí od Ostravy mohou u Lipníku nad Bečvou pokračovat po dálnici D1 až na sjezd na 294. kilometru v Lipníku nad Bečvou, kde sjedou na silnici II/437 na Dolní Újezd. Zpět na dálnici D35 mohou najet u obce Velký Újezd,“ upřesnil před polednem Libor Hejtman.