Žena ve voze peugeot se pokoušela vyjet z řady zaparkovaných aut a zřejmě si nevšimla projíždějícího vozu ford, které řídil osmnáctiletý mladík.

Mezi auty došlo ke střetu, při kterém utrpěla řidička vážné zranění. Oba její vnuci, kteří cestovali na zadním sedadle, vyvázli s lehkými poraněními.

„Podezřelá žena se začala v ulici Bezručova s autem otáčet tak, že najela zadní částí vozu až na chodník k mostu přes řeku Bečvu. Při vyjíždění nedala přednost vozidlu ford poškozeného 18letého řidiče, který jel po ulici Bezručova směrem k parku Michalov.

Ford byl po srážce odhozen, narazil do dopravní značky a zcela ji vylomil. Poškozeny byly i dvě řady dlážděného chodníku, “ popsala průběh havárie přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Podle jejích slov byla při nehodě vážně zraněna 57letá řidička, která se bude z následků vzpamatovávat čtyři týdny. Děti ve věku 5 a 8 let utrpěly lehké poranění. „Viděl jsem jen paní, jak se snažila otáčet, nestihl jsem to už ale ubrzdit,“ popsal průběh řidič Michal Novák.

Ten podle zjištění policistů neřídil pod vlivem alkoholu. „Dechová zkouška přítomnost alkoholu vyloučila,“ potvrdila mluvčí Sedláčková.

Na místě zasahovali hasiči, kteří vyprošťovali obě do sebe zaklíněná auta. Městští strážníci zase ve spolupráci s republikovou policií odkláněli z místa nehody dopravu.

Na nešťastném průběhu celé události se podle svědků podepsal i fakt, že se v přerovském parku Michalov konala show za účasti řady českých celebrit a okolní ulice byly doslova v obležení aut a lidí.

Škoda na vozidlech byla vyčíslena na 55 tisíc korun, na dopravním značení a chodníku pak na 5 tisíc.