Havárii zavinil podle vyšetřovatelů osmašedesátiletý řidič vozidla Renault, který se plně nevěnoval řízení a nezvládl situaci při přejíždění z pravého do levého jízdního pruhu. Muži hrozí za ublížení na zdraví z nedbalosti s následkem smrti až dva roky vězení.

„Osmašedesátiletý řidič jel ve voze Renault Tržní ulicí ve směru od mostu Legií na ulici Polní. Přejížděl do levého jízdního pruhu a pokoušel se zařadit před nákladní soupravu tahače s návěsem. Zachytil však o přední roh tahače a dostal smyk. Jeho auto přejelo do protisměru a střetlo se zde s projíždějícím vozem fiat, “ uvedla přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Podle jejích slov vyvázl řidič renaultu z nehody pouze s lehkým zraněním, mnohem hůře ale dopadla jeho o sedm let mladší spolujezdkyně. „Žena utrpěla vážná zranění, kterým při převozu do nemocnice podlehla,“ řekla mluvčí.

Zraněni byli i tři cestující z vozidla fiat. „Lehké zranění utrpěl jak řidič vozu fiat, tak i jeho dva spolujezdci na předním a zadním sedadle,“ upřesnila Sedláčková.

Bez újmy na zdraví vyvázl pouze šofér nákladní soupravy. Osmašedesátiletý řidič renaultu je nyní podezřelý z ublížení na zdraví z nedbalosti s následkem smrti, za což mu hrozí až dva roky vězení.

Dechová zkouška neprokázala, že by někdo z účastníků nehody usedl za volant pod vlivem alkoholu. Celková škoda na vozidlech byla vyčíslena na 180 tisíc korun.

Na místě zasahovali také přerovští hasiči, kteří pomáhali s vyprošťováním osob z havarovaných aut a poskytli zraněným první pomoc.

„Prováděli také úklid vozovky, zasypávali uniklé provozní kapaliny sorbentem a nakládali auta na odtahovou službu,“ doplnila mluvčí hasičů Hacsiková.