„Řidič jel na motorce ve směru od Tovačova na Dub nad Moravou. V blízkosti areálu zemědělského družstva najel vysokou rychlostí do pravotočivé zatáčky a přejel do protisměru, kde se čelně střetl s vozem favorit,“ popsala průběh nehody přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Podle jejích slov byl těžce zraněný motorkář transportován leteckou záchrannou službou do Fakultní nemocnice v Olomouci.

„Pacient hned v pátek prodělal operaci kvůli středně těžkým poraněním v oblasti dolních končetin. Momentálně je ve stabilizovaném stavu na jednotce intenzivní péče traumatologického oddělení,“ shrnul mluvčí Fakultní nemocnice v Olomouci Egon Havrlant.

Jak doplnila přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková, odebrali lékaři řidiči motocyklu krev kvůli zjištění přítomnosti alkoholu v krvi. Alkohol u řidiče favoritu byl vyloučen dechovou zkouškou.

„Škoda na vozidle dosáhla 20 tisíc korun, na motocyklu pak 50 tisíc. Na místě došlo k úniku provozních kapalin z motocyklu na vozovku, který likvidovali hasiči z Přerova a Tovačova,“ uzavřela Sedláčková.