Mladý muž ve snaze zabránit střetu se srnou nezvládl řízení a dostal smyk. Jeho auto se převrátilo na střechu a řidič při nehodě utrpěl těžké zranění, se kterým byl převezen do olomoucké fakultní nemocnice.

Další ze spolujezdců má lehké zranění a je v péči lékařů přerovské nemocnice. „K havárii došlo kolem šesté hodiny ráno a na místo byla vyslána jednotka z Přerova, “ řekl operační důstojník přerovských hasičů.

Podle jeho slov museli hasiči na místě provést opatření, která by zabránila vzniku požáru. „Odpojili jsme akumulátor, aby nedošlo ke vznícení vozidla. Bylo zapotřebí také zachytit únik provozní kapaliny,“ dodal operační důstojník.

Nehoda ale naštěstí nijak vážně nezkomplikovala dopravní situaci v úseku. „Doprava nebyla odkloněna a žádná větší omezení nebyla nutná,“ řekl vedoucí skupiny nehod dopravního inspektorátu v Přerově Martin Joska.

„Kromě těžce zraněného řidiče a jeho devětatřicetiletého spolujezdce, jehož rozsah zranění nebyl tak vážný, byl ve voze ještě další muž. Ten ale vyvázl bez vážnější újmy na zdraví,“ upřesnila přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Škoda na vozidle byla podle jejích slov vyčíslena na zhruba sto tisíc korun.