Při havárii byli vážně zraněni sedmnáctiletá dívka a šestnáctiletý hoch. Podle policie seděli oba mladí lidé na krajnici a auto jim přejelo nohy.

Pro posun ve vyšetřování havárie jsou nyní podstatné výslechy obou zraněných lidí. Ti jsou ale stále v nemocnici. Obyvatelé Polomi, kde k celé události došlo, jsou celým případem otřeseni.

„Dívka je nyní po operaci, stejně tak i mladý muž. Musíme počkat s výslechy, až se jejich zdravotní stav zlepší,“ shrnula policejní mluvčí Michaela Sedláčková. Vyšetřovatelé dosud neznají řidiče, který nehodu zavinil a z místa činu ujel.

Přejel dětem nohy a jel pryč

„Víme pouze to, že auto z dosud nezjištěných příčin přejelo z pravé strany do protisměru,“ dodala mluvčí. Právě okolnosti případu a otázka, proč mladí lidé seděli na krajnici, zajímala čtenáře Deníku na internetové diskusi.

„Je to skvělej nápad posadit se v noci na krajnici,“ konstatovala v diskusi jedna z účastnic debaty. „Copak oni to auto neviděli a neslyšeli? A nemohli kousek uhnout?,“ ptal se zase další z diskutujících na webu.

Podle starosty Polomi na Hranicku Václava Sládečka se nehoda stala na cestě, která vede středem obce, ale přitom není hlavní komunikací. Z úsporných důvodů je neosvětlená.

„Cesta je asi tři a půl metrů široká a minimálně využívaná. Jedná se o jakýsi spojovací chodník mezi částí obce a nádražím,“ popsal starosta. Přestože jsou na komunikaci terénní nerovnosti, nemohl to být podle místních lidí důvod havárie.

Svědci na místě uvedli, že hoch pocházel z obce Lučice nedaleko Polomi a měl přespat u svého kamaráda. Dívka nebyla místní a jezdila pouze na víkendy za otcem.

„Je to nešťastná událost pro celou vesnici,“ zoufal si starosta Sládeček. Podle jeho slov si neznámého auta všimli místní lidé, kteří seděli v nedaleké restauraci. Kvůli velké rychlosti ale nestihli zaregistrovat, o jaký typ vozu se jednalo.

Zdravotní stav obou mladých lidí zůstává nezměněný. Šestnáctiletý hoch zůstává hospitalizovaný v olomoucké fakultní nemocnici a prodělal operaci otevřené zlomeniny stehenní kosti.

„Je ve stabilizovaném stavu a v nemocnici zůstane zhruba dva týdny,“ řekl mluvčí nemocnice Egon Havrlant. Doba jeho léčení se odhaduje na půl roku.

O rok starší dívka leží v nemocnici v Hranicích. „Má za sebou operaci zlomeniny dolní končetiny a je ve stabilizovaném stavu,“ doplnil ředitel hranické nemocnice Eduard Sohlich. Podle jeho slov je pacientka umístněna na chirurgickém oddělení hranické nemocnice a zůstane zde ještě minimálně týden.

Policie vyhlásila v souvislosti s nehodou pátrání po řidiči vozu, který z místa nehody ujel, aniž by zraněným poskytl jakoukoliv pomoc.

„Žádáme svědky, kteří by mohli poskytnout k události jakékoliv informace, ať kontaktují nejbližší služebnu nebo zatelefonují na linku 158,“ uzavřela přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.