„Cyklista jel v pátek odpoledne na kole v Tovačově a mířil z vedlejší silnice od Lobodic na autobusové nádraží. Plně se nevěnoval řízení a vjel do jízdní dráhy vozidlu Volkswagen Golf, které řídil 32letý muž,“ přiblížila přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Při střetu s autem došlo podle jejích slov k těžkému zranění cyklisty. Toho musela záchranka letecky převézt do Fakultní nemocnice v Olomouci. Utrpěl těžké zranění s dobou léčení na čtyři až pět týdnů.

Druhá nehoda se stala v sobotu 6. září ráno v Želatovicích. Pětatřicetiletý řidič vozu Seat jel od obce Čechy směrem na Přerov a po projetí pravotočivé ostré zatáčky poblíž rybníka u obce Prusy nezvládl řízení.

„Sjel na trávu, strhl řízení a dostal smyk. Poté narazil do stromu a jeho auto se přetočilo. Utrpěl lehké zranění a skončil v přerovské nemocnici,“ popsala další havárii mluvčí.

Dechová zkouška u muže prokázala 3,24 promile alkoholu. Celková škoda dosáhla 101 tisíc korun.

Těžkým zraněním třiatřicetileté spolujezdkyně řidiče osobního vozu renault skončila další vážná nehoda, která se stala v sobotu večer v Přerově.

„Dvaatřicetiletý řidič vyjel z podjezdu od Olomouce směrem k ulici Velká Dlážka. Na křižovatce nezastavil na značce Stop, dej přednost v jízdě a vjel do dráhy nákladní soupravy s návěsem,“ popsala policejní mluvčí Sedláčková.

Podle jejích slov chtěl řidič nákladní soupravy pokračovat ve směru na Lipník a narazil přední částí vozu do boku osobního auta.

„Náraz vůz otočil a odhodil do protilehlé části křižovatky na stojící autobus,“ doplnila Sedláčková. Podle jejích slov byla při nehodě těžce zraněna 33letá spolujezdkyně řidiče renaultu, která se bude z nehody zotavovat šest týdnů.

Ani řidič vozu, ani dvouleté dítě na zadním sedadle, zranění neutrpěli. Celková škoda na vozidlech činí 350 tisíc korun a řidiči renaultu hrozí obvinění z ublížení na zdraví z nedbalosti.