Jen půl hodiny po poledni nabourala třiatřicetiletá řidička vozu Kia v Hranicích. Projížděla křižovatkou z ulice Přátelství na Kollárovu.

„Neodhadla boční odstup od zaparkovaného fordu. Pravou stranou svého auta zavadila o levý přední roh stojícího auta,“ sdělila mluvčí přerovské policie Irena Urbánková. Celková škoda je v tomto případě 15 tisíc korun. Mladé řidičce dali policisté dýchnout, alkohol jí ale nezjistili. Dostala blokovou pokutu tisíc sto korun.

Mnohem vyšší škodu způsobil šestapadesátiletý řidič před čtvrtou hodinou v ulici Loučka v Lipníku nad Bečvou. Za svůj nákladní mercedes zapojil přívěs, bohužel ale špatně.

„Při rozjetí s vozidlem se přívěs odpojil, sjel na levou stranu silnice a narazil bokem do stojícího citroenu a zadní částí do Škody Octavie,“ uvedla mluvčí.

Tím ale havárie bohužel neskončila. Octavii totiž náraz posunul tak, že poškodila vedle stojící renault. Na mercedesu, který táhl přívěs, je škoda jen patnáct set korun. Majitel renaultu má škodu pět tisíc korun, majitel citroenu dvacet tisíc. Nejhůře dopadla octavie, na které náraz přívěsu a nabourání do druhého auta způsobily škodu 30 tisíc korun. Řidiči mercedesu provedli policisté dechovou zkoušku, která alkohol vyloučila. „Uložili jsme mu pokutu 1500 korun,“ doplnila Urbánková. (pakk)