Opilá žena jela od čerpací stanice na hlavní silnici, při odbočování vlevo ale nedala přednost v jízdě čtyřiadvacetiletému řidiči. Ten se ještě snažil střetu zabránit, to se mu však již nepodařilo. Při srážce se navíc zranil.

Řidička však z místa autonehody ujela a neposkytla zraněnému první pomoc. Celou situaci viděl na vlastní oči bratr poraněného řidiče, který jel v autě kousek za ním. Poté, co se ujistil, že jeho sourozenec není vážně zraněn, vydal se za viníkem nehody, který od nehody ujížděl směrem na Odry.

„Asi po čtyřech stech metrech se mu podařilo ujíždějící auto předjet a zablokovat tak, aby nemohlo odjet,“ řekla policejní mluvčí přerovské policie Miluše Zajícová.

Pronásledující řidič nakonec přinutil dvoučlennou posádku, aby z vozu vystoupila a počkala do příjezdu přivolané policejní hlídky.

„Řidička nepředložila doklady potřebné k řízení vozidla a při provedené dechové zkoušce jí bylo naměřeno 1,89 promile alkoholu v dechu,“ dodala Zajícová.

Sanitka rychlé záchranné služby převezla zraněného do hranické nemocnice. Mladík se ze svých zranění bude léčit čtrnáct dní. Škoda na vozidlech byla vyčíslena na deset tisíc korun.

(pm)