„Na křižovatce při odbočování vpravo vyjelo auto do protisměru, kde narazilo do boku terénního vozu Land Rover, jedoucího po hlavní cestě,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Podle ní odhodil náraz terénní vůz vpravo mimo vozovku, kde narazil do dopravní značky se zrcadlem a betonových sloupů elektrického vedení.

„Těžké zranění s dosud neustanovenou dobou léčení má dvaatřicetiletý řidič land roveru. Vážný úraz, který si vyžádá dobu léčby až na jeden roku, utrpěl také jeho čtyřiadvacetiletý spolujezdec,“ doplnila mluvčí. Oba muži byli převezeni do přerovské nemocnice, kde jsou nyní hospitalizováni.

Z šetření vyplynulo, že viníkem nehody je řidič mercedesu. Dechová zkouška u něj totiž naměřila nejprve 2, 66 promile alkoholu a při opakování pak 2, 71 promile. „Policie u muže nařídila odběr krve v nemocnici, a poté byl zadržen,“ upřesnila Sedláčková.

Je podezřelý z trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a ublížení na zdraví. Hrozí mu až pět let vězení, zákaz činnosti, případně peněžitý trest. Celková škoda se vyšplhala na 600 tisíc korun.