O havárii už Hranický deník informoval, policie ale teprve nyní zveřejnila detaily. Nehodu zřejmě zavinil dvacetiletý řidič vozu Kia, který je ve směru od Výklek na Lazníky.

Ten nepřizpůsobil rychlost jízdy stavebně technickému stavu vozovky. „Při projíždění levotočivé zatáčky nepřizpůsobil řidič rychlost jízdy stavu komunikace, vyjel pravými koly na krajnici a sjel do silničního příkopu,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Auto se po nárazu do stromu převrátilo na střechu, a poté zůstalo ležet na levém boku. Nehoda si vyžádala pět zraněných – mezi nimi byly čtyři děti. Těžce zraněný řidič musel být letecky transportován do olomoucké fakultní nemocnice.

„Třináctiletá spolujezdkyně na předním sedadle má lehké zranění, úraz zhruba stejného rozsahu utrpěl i patnáctiletý hoch na zadním sedadle. Oba skončili v olomoucké fakultní nemocnici,“ doplnila dále mluvčí.

Další dvě děti na zadních sedadlech – patnáctiletý chlapec a třináctiletá dívka skončili v přerovské nemocnici. „Mladík má lehké zranění, dívka těžké,“ dodala Sedláčková. Dechová zkouška nemohla být u řidiče na místě nehody provedena z důvodu rozsahu jeho zranění.

Policie ale nařídila odběr krve v nemocnici. „Řidič je podezřelý z trestného činu ublížení na zdraví,“ konstatovala mluvčí. Škoda na autě je 250 tisíc korun.